RS/OH
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Canal Winchester High School Track & Field and Cross Country - Canal Winchester, Ohio
you RUN the place
300 Washington St, Canal Winchester, Ohio, 43110, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (2 articles)
2010 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (5 articles)
2013 - (6 articles)
2014 - (2 articles)
2015 - (4 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2013 Results - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
Jun 8th 2013, 10:23pm
2013 Heat Sheets - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
Jun 2nd 2013, 10:30pm
2013 Results - Arnold High School Indoor Classic
Mar 3rd 2013, 12:21am
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 4
Feb 16th 2013, 11:35pm
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 3
Feb 9th 2013, 9:33pm
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 2
Feb 3rd 2013, 12:01am
Search
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 4
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 16th 2013, 11:35pm
Comments
Ohio State High School Indoor Qualifier 4
- Feb 16, 2013
French Field House, The Ohio State University, 460 Woody Hayes Dr, Columbus, OH, US, 43210
Timing/Results by:
FinishTiming - Springfield - OH - Timing Comp
« Filter Results by Team: »
Archbishop Moeller
Bath
Belmont
Big Walnut
Bishop Watterson
Butler Senior
C. Winch. Ha
Canal Winchester
Carroll
Centerville
Chaminade Julienne
Coldwater
Coldwater Cav
Columbus Grove
Covington
Dna Sports C
Dublin Coffman
Eaton
Edward Lee Mc Clain
Elder
Fairbanks
Fairfield Senior
Fairview
Fisher Catholic
Fredericktown
Gahanna Chri
Gales Track Club
Glen Este
Greenview
Harvey
Heath
Hilliard Bradley
Hilliard Davidson
Indy T.O.S.
Jackson Flye
Jonathan Alder
Kenton Ridge
Lakota West
Lancaster
Lasalle
Liberty Union
Licking Valley
Lima Senior
Lima Shawnee
Lincoln
Logan
London
Loveland
Lucas
Madison Plains
Meadowdale
Miami Trace
Miamisburg
Morgan
Mother Of Mercy
Mt Notre Dame
New Albany
North Union
Northmont Senior
Northridge
Olentangy
Olentangy Liberty
Olentangy Orange
PaceSetters
Pickerington Central
Pickerington North
Reynoldsburg
River Valley (Caledonia)
Seton
Sidney
Spr. Emmanue
St Charles
St Edward
St Francis De Sales
St Xavier
Talawanda
Tri-Valley
Twin Valley South
Unattached
Vienna Mathe
Walnut Hills
Warriors T.C
Washington (Massillon)
Washington Court House
Waterford
Watkins Memorial
Waverly
Westerville Central
Woodward-Cin
Worthington Christian
WW Track Club
Wyoming
Xenia
Zane Trace
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Tyese
Jackson Flye
06.98
nwi
1
2
Igwebuike, Godwin
Pickerington Nor
07.03
nwi
1
3
Yousey, Zachary
C. Winch. Ha
07.05
nwi
1
4
Lee, Daron
New Albany
07.22
nwi
1
5
Goodwin, Cortez
Pickerington Nor
07.29
nwi
1
6
Radney, Jon
St Charles
07.35
nwi
1
7
Walker, Luke
Loveland
07.40
nwi
2
8
Stevens, Donnie
Logan
07.41
nwi
2
10
Davis, Jonathan
Vienna Mathe
07.42
nwi
2
9
Willamson, Bilal
Dublin Coffman
07.42
nwi
2
11
Kuhnes, Tyler
Licking Valley
07.48
nwi
2
12
Crouse, Zach
Licking Valley
07.51
nwi
2
13
Townsend, Deantae
Indy T.O.S.
07.52
nwi
1
14
Freese, Matt
Dublin Coffman
07.56
nwi
2
15
Cummings, Luke
Loveland
07.56
nwi
2
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Smith, Tyese
Jackson Flye
07.04
nwi
4
2
Yousey, Zachary
C. Winch. Ha
07.15
nwi
2
3
Igwebuike, Godwin
Pickerington Nor
07.16
nwi
6
4
Watson, Alan
New Albany
07.22
nwi
7
5
Lee, Daron
New Albany
07.27
nwi
3
6
Goodwin, Cortez
Pickerington Nor
07.34
nwi
4
7
Townsend, Deantae
Indy T.O.S.
07.37
nwi
1
7
Radney, Jon
St Charles
07.37
nwi
6
9
Stevens, Donnie
Logan
07.40
nwi
5
10
Davis, Jonathan
Vienna Mathe
07.41
nwi
1
11
Willamson, Bilal
Dublin Coffman
07.43
nwi
7
12
Crouse, Zach
Licking Valley
07.48
nwi
7
13
Cummings, Luke
Loveland
07.48
nwi
5
14
Walker, Luke
Loveland
07.49
nwi
7
15
Freese, Matt
Dublin Coffman
07.53
nwi
6
16
Kuhnes, Tyler
Licking Valley
07.53
nwi
8
17
Tabron, Damon
C. Winch. Ha
07.57
nwi
1
18
Cahill, Tre
Unattached
07.59
nwi
6
19
Tolliver, Jayvontay
PaceSetters
07.61
nwi
2
20
Cicak, Jacob
Reynoldsburg
07.61
nwi
1
21
everett, myles
St Charles
07.62
nwi
3
22
Day, Sam
St Xavier
07.62
nwi
2
23
Henry, Ty
Unattached
07.63
nwi
3
24
Taylor, Isiah
Carroll
07.64
nwi
4
25
Willman, Seth
Edward Lee Mc Cl
07.66
nwi
5
26
Broady, Chase
Gahanna Chri
07.66
nwi
4
27
Huffman, Tommy
Unattached
07.67
nwi
6
28
Rencher, Carlos
Heath
07.68
nwi
2
29
Maniskas, Nick
Logan
07.68
nwi
2
30
Bush, Cahlil
Unattached
07.69
nwi
4
31
Nagel, Jim
Elder
07.69
nwi
8
32
Nwankwo, Brandon
Carroll
07.73
nwi
1
33
YODER, MAX
St Xavier
07.81
nwi
8
34
Collins, Chris
Elder
07.83
nwi
5
34
Foltz, Joe
Logan
07.83
nwi
8
36
Beistel, Donnie
Heath
07.84
nwi
5
37
Edmundson, Sean
Reynoldsburg
07.85
nwi
7
38
Krawcyzk, Cole
North Union
07.86
nwi
3
39
Watson, Shyhiem
Lima Senior
07.88
nwi
3
40
Bayes, Ryan
North Union
07.90
nwi
5
41
Reed, Logan
Greenview
07.92
nwi
7
42
Morris, James
Edward Lee Mc Cl
07.94
nwi
8
43
Wagner, Patrick
Lancaster
07.96
nwi
1
44
Cuevas, Ian
Heath
07.99
nwi
1
45
Connor, Aaron
Loveland
08.05
nwi
2
46
Wengert, Kenny
Elder
08.06
nwi
6
47
Bova, Nick
Carroll
08.07
nwi
6
48
Marohl, Kyle
Watkins Memorial
08.14
nwi
1
49
Meier, Paul
Madison Plains
08.18
nwi
2
50
Petty, Jordan
Greenview
08.18
nwi
3
51
Wilson, Antwan
Chaminade Julien
08.30
nwi
7
52
Carter, Tyler
Gales Track Club
08.34
nwi
4
53
Edwards, Ryan
Lancaster
08.37
nwi
8
54
Vaughn, Jeremiah
Xenia
08.40
nwi
7
55
Bressler, Owen
Talawanda
08.50
nwi
5
56
Cline, Jeriah
Gahanna Chri
08.57
nwi
8
57
Sellman, Chris
Edward Lee Mc Cl
08.88
nwi
4
58
Keller-Meisenhelder, Kam
Licking Valley
09.08
nwi
3
59
Destadio, Dylan
Watkins Memorial
09.43
nwi
2
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ward, Dominic
Indy T.O.S.
22.72
nwi
1
2
Yousey, Zachary
C. Winch. Ha
22.88
nwi
1
3
Lee, Daron
New Albany
23.51
nwi
1
4
Robinson, Quincy
Licking Valley
23.86
nwi
2
5
Lombardi, Dominic
Bishop Watterson
24.34
nwi
3
6
Cahill, Tre
Unattached
24.49
nwi
3
7
Broady, Chase
Gahanna Chri
24.60
nwi
4
8
Davis, Jonathan
Vienna Mathe
24.62
nwi
2
9
Huffman, Tommy
Unattached
24.66
nwi
2
10
Henry, Ty
Unattached
24.69
nwi
3
11
Briggs, Malik
Warriors T.C
24.74
nwi
1
12
Dillon, Hayden
Fairbanks
24.85
nwi
4
13
Hughes, Alphonso
Meadowdale
24.87
nwi
1
14
Kuhnes, Tyler
Licking Valley
24.91
nwi
4
15
Vollmer, Zack
Dublin Coffman
24.93
nwi
8
16
Radney, Jon
St Charles
25.08
nwi
1
17
Parsell, Mark
Worthington Chri
25.10
nwi
3
18
Goble, Jordan
Edward Lee Mc Cl
25.21
nwi
3
19
Sanders, Jamel
Chaminade Julien
25.36
nwi
9
20
Foltz, Joe
Logan
25.51
nwi
5
21
Dunn, Cameron
St Xavier
25.53
nwi
6
22
Wellington, Jake
Loveland
25.56
nwi
6
23
Culpepper, Tyler
Watkins Memorial
25.70
nwi
4
24
Daniels, Swancey
Lima Senior
25.79
nwi
3
25
Bush, Cahlil
Unattached
25.91
nwi
4
26
Willman, Seth
Edward Lee Mc Cl
25.93
nwi
2
27
Ruehrwein, Collin
Archbishop Moell
25.98
nwi
8
28
Rivers, Dalton
Lancaster
26.07
nwi
7
29
Akoto, Okoe
Northmont Senior
26.40
nwi
4
30
Meier, Paul
Madison Plains
26.41
nwi
7
31
Reed, Logan
Greenview
26.42
nwi
5
32
Morris, James
Edward Lee Mc Cl
26.45
nwi
2
33
Bayes, Ryan
North Union
26.47
nwi
9
34
Lawson, Kenton
Logan
26.58
nwi
5
35
Bova, Nick
Carroll
26.93
nwi
5
36
Barnell, Michael
Loveland
26.96
nwi
6
37
Marohl, Kyle
Watkins Memorial
27.09
nwi
6
38
Perry, Tommy
Twin Valley Sout
27.17
nwi
6
39
Hughes, Mason
Watkins Memorial
27.21
nwi
7
40
Robinson, Zachiah
Belmont
27.36
nwi
8
41
Brown, Evan
St Charles
27.36
nwi
2
42
Cosgrove, Damon
Logan
27.50
nwi
5
43
Hutcheson, Tyler
Lancaster
27.63
nwi
7
44
Webb, Ben
Greenview
27.82
nwi
5
45
Bressler, Owen
Talawanda
28.23
nwi
6
46
Ceccopieri, Chris
Loveland
28.84
nwi
7
47
Cline, Jeriah
Gahanna Chri
29.45
nwi
9
48
Braden, Clayton
Lancaster
29.59
nwi
7
49
Vaughn, Jeremiah
Xenia
29.75
nwi
8
50
Fisher, Jacob
Kenton Ridge
31.99
nwi
8
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Lane
Covington
50.35
1
2
Trent, Gemel
Pickerington Cen
50.99
2
3
Gray, Nick
Pickerington Nor
52.55
1
4
Herriman, Will
St Charles
53.07
1
5
Briggs, Malik
Warriors T.C
53.23
1
6
Carlton, Nigel
Northmont Senior
53.34
3
7
Severino, Connor
Watkins Memorial
53.36
1
8
Wilson, Eddie
PaceSetters
53.39
3
9
McShane, Colin
Olentangy
53.47
1
10
Anderson, William
Warriors T.C
53.72
5
11
Lombardi, Dominic
Bishop Watterson
53.85
5
12
Wood, Kyle
Butler Senior
54.49
4
13
Huffman, Tommy
Unattached
54.53
3
14
Tolliver, Jayvontay
PaceSetters
54.81
7
15
Glenn, Jalen
Lima Senior
54.86
2
16
Riley, Wesley
Indy T.O.S.
54.96
2
17
Larison, Luke
Archbishop Moell
54.99
4
18
Mcneal, Jemiah
Indy T.O.S.
55.18
2
19
Cahill, Tre
Unattached
55.34
2
20
Anderson, Vinny
Watkins Memorial
55.41
3
21
Maraldo, Ryan
St Francis De Sa
55.43
6
22
Parsell, Mark
Worthington Chri
55.96
4
23
Guggenheim, Chase
Wyoming
56.12
6
24
Egner, Ben
St Xavier
56.15
6
25
Stinson, Freddie
Heath
56.21
3
26
Lawson, Kenton
Logan
56.21
5
27
Davis, Jonathan
Vienna Mathe
56.24
8
28
Broady, Chase
Gahanna Chri
56.43
11
29
Melson, Desmond
Watkins Memorial
56.76
3
30
Rencher, Carlos
Heath
56.82
7
31
Wooten, McCray
Lancaster
56.83
5
32
Wright, Joshua
Pickerington Cen
56.93
6
33
Puno, Simon
St Xavier
57.29
6
34
Kaser, Matt
Heath
57.35
5
35
Cordle, J.R
Logan
57.47
4
36
Toller, Jorrelle
Warriors T.C
57.60
7
37
Brooks, Collin
Logan
58.19
7
38
Lehman, Phil
Licking Valley
58.21
8
39
Carlisle, Ben
St Charles
58.41
2
40
Reed, Logan
Greenview
58.79
8
41
Bova, Nick
Carroll
58.82
8
42
Fausey, Jonathan
Unattached
59.05
11
43
Baker, Bret
Butler Senior
59.36
8
44
Ruehrwein, Collin
Archbishop Moell
59.38
10
45
Lane, Rylee
Lancaster
59.47
7
46
Bush, Cahlil
Unattached
59.56
9
47
Narcross, Elliot
St Charles
59.99
4
48
Mills, Sander
Gales Track Club
1:00.69
9
49
Gilbert, Jeremy
Fairfield Senior
1:00.76
9
50
Bermoy, Nick
Gales Track Club
1:01.53
11
51
Webb, Ben
Greenview
1:01.76
10
52
Clark, Ben
Fairfield Senior
1:02.56
9
53
Winstead, Neil
Lancaster
1:03.22
9
54
Newton, Riley
Morgan
1:03.25
10
55
Robinson, Zachiah
Belmont
1:03.39
10
56
Wilson, Evan
Madison Plains
1:03.88
8
57
Selover, Joel
North Union
1:04.46
11
58
Albright, Joey
Licking Valley
1:08.10
11
59
Seagraves, Jamal
Belmont
1:08.15
10
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seitzer, Dominic
Reynoldsburg
1:58.54
1
2
SPARKS, STEPHEN
Lancaster
2:02.19
1
3
Carlton, Nigel
Northmont Senior
2:06.75
1
4
Fickert, Dustin
Covington
2:08.54
1
5
Wiemels, Brad
Olentangy Libert
2:10.63
1
6
Fields, Jake
Elder
2:10.86
1
7
Ruffin, Marquis
Meadowdale
2:11.64
1
8
Johnston, Andrew
Olentangy Libert
2:11.98
1
9
Fausey, Andrew
Unattached
2:12.23
1
10
Sevitz, Brandon
Lima Shawnee
2:12.40
1
11
Gerst, Sam
Olentangy Orange
2:12.68
2
12
Woltz, Billy
Logan
2:13.49
1
13
Coble, Emmanuel
Warriors T.C
2:13.74
2
14
Benson, Chase
Olentangy
2:13.94
2
15
Lawson, Kenton
Logan
2:14.10
1
16
Gamertsfelder, Luke
Watkins Memorial
2:15.17
1
17
Righter, John
Licking Valley
2:15.43
2
18
Davis, Pat
St Francis De Sa
2:15.86
2
19
Rieskamp, Jeremy
Elder
2:16.08
1
20
Maclellan, Connor
Gahanna Chri
2:16.84
2
21
Dowis, Austin
Watkins Memorial
2:16.87
1
22
Schoettmer, Jack
Olentangy Libert
2:17.13
1
23
Ball, Noah
Lancaster
2:17.20
2
24
Seibert, Nic
Butler Senior
2:17.63
2
25
Graf, John
Dublin Coffman
2:18.55
3
26
Brooks, Colin
Logan
2:18.87
2
27
Aumiller, Eric
Olentangy Orange
2:20.46
3
28
Abdi, Ahmed
Unattached
2:21.97
2
29
Bermoy, Nick
Gales Track Club
2:22.14
3
30
Luby, Grant
Gales Track Club
2:22.16
3
31
Coleman, Dexter
Indy T.O.S.
2:22.81
1
32
McCarthy, Travis
Gales Track Club
2:22.92
3
33
Laiveling, Kevin
Elder
2:23.05
1
34
Lipp, Ben
Loveland
2:23.53
3
35
Conrad, Kevin
Fairfield Senior
2:23.93
2
36
Argaw, Noah
Indy T.O.S.
2:24.65
2
37
Mobley, Jacob
Watkins Memorial
2:26.76
3
38
Lindsey, Trent
Lancaster
2:27.15
2
39
Lehman, Sam
Licking Valley
2:28.66
3
40
Downing, Jared
Gahanna Chri
2:28.71
2
41
Gorby, Brandon
Twin Valley Sout
2:29.10
2
42
Young, Tyler
Olentangy Orange
2:29.46
2
43
Gilbert, Jeremy
Fairfield Senior
2:30.48
3
44
Kendrick, Scott
Loveland
2:31.22
3
45
Borling, Luke
Unattached
2:32.02
3
46
Stejbach, Sayre
Loveland
2:33.03
3
47
Ramsey, Zach
Talawanda
2:35.94
3
48
Buckles, Zack
Gahanna Chri
2:36.68
3
49
Clark, Ben
Fairfield Senior
2:36.71
2
50
Bolton, Barry
Twin Valley Sout
2:39.20
3
51
Brumfield, Sam
Butler Senior
2:41.89
3
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lach, Kyle
St Francis De Sa
4:25.92
1
2
Brumfield, Jacob
Butler Senior
4:30.57
1
3
Johnston, Andrew
Olentangy Libert
4:32.78
1
4
Lenart, Dan
St Francis De Sa
4:38.41
1
5
Mackay, J.T
Northmont Senior
4:39.07
1
6
St. John, David
St Francis De Sa
4:42.03
1
7
Benson, Chase
Olentangy
4:42.42
1
8
Huff, Eric
Elder
4:46.15
1
9
Gerst, Sam
Olentangy Orange
4:46.37
1
10
Wojciechowski, Josh
Olentangy Libert
4:47.73
1
11
Lackey, Cameron
Unattached
4:47.87
1
12
Urbine, John
Lancaster
4:49.50
1
13
Frondorf, Ross
Unattached
4:51.20
1
14
Sevitz, Brandon
Lima Shawnee
4:51.90
1
15
Uresti, Wyatt
River Valley (Ca
4:52.07
1
16
Steiner, Logan
Elder
4:53.43
1
17
Marino, Nick
St Charles
4:54.66
1
18
Fausey, Andrew
Unattached
4:55.90
1
19
Abdi, Ahmed
Unattached
4:56.15
1
20
Aumiller, Eric
Olentangy Orange
4:58.14
2
21
Bosser, Nick
Lancaster
4:58.15
2
22
Snell, Matt
Talawanda
5:00.37
2
23
Darche, Jacob
Olentangy
5:00.56
2
24
Maclellan, Connor
Gahanna Chri
5:01.20
2
25
Anthony, Eric
Dublin Coffman
5:01.53
3
26
Kieffer, Mason
Lancaster
5:02.08
2
27
Kaiser, Isaak
Gales Track Club
5:03.75
2
28
Goertzen, Ian
Wyoming
5:06.01
2
29
Schneider, Ben
Fairfield Senior
5:07.95
2
30
Schneider, Anthony
St Charles
5:09.55
2
31
West, Brandon
Elder
5:10.26
2
32
Weyer, Simon
Unattached
5:11.65
2
33
Mcmanus, Michael
Loveland
5:13.00
2
34
Azbell, Tyler
Olentangy
5:14.28
2
35
DiDomenico, Jarod
Gales Track Club
5:16.02
3
36
Wiederschein, Mark
Bishop Watterson
5:17.80
2
37
Peterson, Luke
Fairfield Senior
5:20.08
2
38
Young, Tyler
Olentangy Orange
5:20.39
2
39
Hinson, Noah
Gales Track Club
5:24.85
3
40
Schoen, Joseph
Gahanna Chri
5:25.18
3
41
Meyer, Troy
Columbus Grove
5:26.25
1
42
Gray, Jay
Logan
5:27.21
3
43
Sekinger, A
St Charles
5:27.82
3
44
Lienhart, Nate
Lasalle
5:27.92
3
45
Handley, Jason
Unattached
5:31.08
3
46
Borling, Luke
Unattached
5:31.18
3
47
Brown, Randy
Jackson Flye
5:34.38
2
48
Crase, Patrick
Unattached
5:39.74
3
49
Downing, Jared
Gahanna Chri
5:45.01
2
50
Bragg, Zach
Butler Senior
5:46.15
3
51
Burkett, Mitchell
Kenton Ridge
5:46.87
3
52
Lingerak, Dylan
Logan
5:46.98
3
53
Ramsey, Zach
Talawanda
5:54.56
3
54
Chaulk, Kyle
Unattached
5:55.46
3
55
Lawson, Jerron
Unattached
5:56.38
3
56
Morey, Ben
Loveland
5:57.32
3
57
Harrison, Austin
Fairfield Senior
6:11.94
2
58
Feist, Nathan
Unattached
6:37.93
3
59
Bowles, Ethan
Watkins Memorial
8:10.63
3
--
Lambert, Jake
Lima Shawnee
DNF
3
--
Siemer, Zack
Lasalle
DNF
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wise, Adam
Lancaster
9:38.37
1
2
Knapik, Garrett
Hilliard Davidso
9:47.51
1
3
Graham, Jake
Columbus Grove
9:48.84
1
4
Wolfe, Kody
Unattached
9:54.95
1
5
McKean, Mike
Watkins Memorial
10:05.72
1
6
Siebenaller, Daniel
St Francis De Sa
10:06.83
1
7
Maloney, Dennis
New Albany
10:08.48
1
8
Bragg, Micah
Spr. Emmanue
10:12.27
1
9
Pappas, Jim
Olentangy Libert
10:15.49
1
10
Sanderell, Luke
Lancaster
10:20.16
1
11
Reiter, Jonathan
Elder
10:26.09
1
12
Lipps, Adam
Elder
10:26.99
1
13
Mangus, Michael
Unattached
10:35.17
1
14
Harris, Robbie
Gales Track Club
10:35.73
1
15
Tennent, Owen
Watkins Memorial
10:39.03
1
16
Waymire, Tim
Unattached
10:39.87
1
17
Ohde, Dean
Carroll
10:42.91
1
18
Gilmore, Spencer
Gales Track Club
10:45.00
2
19
Marino, Nick
St Charles
10:47.72
1
20
Frondorf, Ross
Unattached
10:52.76
1
21
Rodeheffer, Charles
Olentangy
10:53.15
2
22
Mastruserio, Noah
Elder
10:53.93
2
23
bolender, kyle
Unattached
10:58.05
2
24
Herriman, Nathan
St Charles
11:06.24
2
25
Halicek, Eric
St Francis De Sa
11:06.74
2
26
Meszaros, Frankie
Gales Track Club
11:12.03
2
27
Brooks, Colin
Logan
11:19.65
2
28
Meyer, Troy
Columbus Grove
11:32.27
2
29
Heinold, Jacob
Wyoming
11:34.47
1
30
Mcmanus, Michael
Loveland
11:35.31
2
31
Snell, Matt
Talawanda
11:44.55
2
32
Cordle, J.R
Logan
11:45.40
2
33
O'Brien, Cullen
Wyoming
11:45.72
2
34
Pingel, Connor
Watkins Memorial
11:57.77
2
35
Shindeldecker, Kyle
Lucas
12:02.52
2
36
Schoen, Joseph
Gahanna Chri
12:02.66
2
37
Bragg, Noah
Spr. Emmanue
12:18.76
2
38
Pollard, Connor
Lucas
12:33.61
2
--
Lewis, Adam
Wyoming
DNF
2
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Frye, Alex
New Albany
08.35
nwi
1
2
Hughes, Alphonso
Meadowdale
08.44
nwi
1
3
Dillon, Hayden
Fairbanks
08.47
nwi
1
4
Kosnich, Nathan
Pickerington Cen
08.48
nwi
1
5
Mercer, Hunter
River Valley (Ca
08.56
nwi
1
6
Pace, Shyhiem
Indy T.O.S.
08.71
nwi
1
7
Larison, Luke
Archbishop Moell
08.80
nwi
1
8
Kasey, Kody
Pickerington Nor
08.88
nwi
2
9
Pavliga, Tyler
Carroll
08.93
nwi
1
10
Maniskas, Nick
Logan
08.94
nwi
2
11
Gigliotti, Jake
New Albany
09.26
nwi
2
12
Archer, Dj
Olentangy Orange
09.30
nwi
2
13
Daugherty, Dylan
Dublin Coffman
09.44
nwi
2
14
Wagner, Patrick
Lancaster
09.49
nwi
2
15
Brewer, Gerrick
WW Track Club
09.49
nwi
2
16
Hix, Nick
Watkins Memorial
09.52
nwi
2
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dillon, Hayden
Fairbanks
08.48
nwi
6
2
Frye, Alex
New Albany
08.50
nwi
2
3
Kosnich, Nathan
Pickerington Cen
08.54
nwi
5
4
Pace, Shyhiem
Indy T.O.S.
08.72
nwi
3
5
Mercer, Hunter
River Valley (Ca
08.75
nwi
3
6
Hughes, Alphonso
Meadowdale
08.80
nwi
1
7
Pavliga, Tyler
Carroll
08.86
nwi
2
8
Larison, Luke
Archbishop Moell
08.90
nwi
1
9
Maniskas, Nick
Logan
08.98
nwi
4
10
Kasey, Kody
Pickerington Nor
09.10
nwi
4
11
Gigliotti, Jake
New Albany
09.25
nwi
6
12
Archer, Dj
Olentangy Orange
09.45
nwi
6
13
Wagner, Patrick
Lancaster
09.50
nwi
3
14
Hix, Nick
Watkins Memorial
09.51
nwi
1
15
Daugherty, Dylan
Dublin Coffman
09.55
nwi
5
16
Brewer, Gerrick
WW Track Club
09.56
nwi
6
17
Picklesimon, Justin
Jonathan Alder
09.56
nwi
2
18
Brown, Alex
Waverly
09.56
nwi
5
19
Sportsman, Andrew
Elder
09.57
nwi
1
20
Schiller, Tim
Elder
09.62
nwi
6
21
Simmons, Sean
Olentangy
09.81
nwi
4
22
Johnston, Noah
Watkins Memorial
09.93
nwi
3
23
Correll, Jake
Watkins Memorial
10.03
nwi
2
24
Lehman, Phil
Licking Valley
10.04
nwi
5
25
Ochs, Tyler
St Xavier
10.04
nwi
4
26
McKinney, Kyle
Chaminade Julien
10.11
nwi
2
27
Kaser, Matt
Heath
10.34
nwi
3
28
Winstead, Neil
Lancaster
10.42
nwi
3
29
Perry, Tommy
Twin Valley Sout
10.52
nwi
4
30
Prince, Connor
Lucas
10.90
nwi
2
31
Fox, Dakota
Lancaster
10.99
nwi
1
32
Vock, Issac
Loveland
11.31
nwi
4
33
Dean, Jordan
Logan
12.03
nwi
1
34
Lehman, Sam
Licking Valley
12.20
nwi
6
35
Herriman, Will
St Charles
12.20
nwi
2
36
Edmundson, Sean
Reynoldsburg
13.17
nwi
5
--
Garrett, Nathan
Madison Plains
DNF
nwi
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kasey
,
Ladipo
,
Goodwin
,
Gray
Pickerington Nor
1:33.57
1
2
Ward
,
Shaw
,
Townsend
,
Lowery
Indy T.O.S.
1:35.69
1
3
Watson
,
Owusu-an
,
Lee
,
Oppong
New Albany
1:36.53
1
4
Everett
,
Brown
,
Herriman
,
Radney
St Charles
1:37.78
1
5
Robinson
,
Kuhnes
,
Fleisher
,
Righter
Licking Valley
1:37.96
2
6
Reed
,
Sportsma
,
Collins
,
Wengert
Elder
1:38.95
1
7
Walker
,
Dannemil
,
Connor
,
Cummings
Loveland
1:39.13
2
8
Relay Team
St Xavier
1:41.64
3
9
Marohl
,
Brewer
,
Denig
,
Duvall
Watkins Memorial
1:42.72
2
10
Beistel
,
Kaser
,
Cohagen
,
Rencher
Heath
1:42.74
3
11
Mollenko
,
Hix
,
Culpeppe
,
Lyon
Watkins Memorial
1:43.07
2
12
Goble
,
Willman
,
Morris
,
Sellman
Edward Lee Mc Cl
1:43.17
1
13
Wagner
,
Lane
,
Edwards
,
McNally
Lancaster
1:43.50
2
14
Coleman
,
Cicak
,
Edmundso
,
Kamara
Reynoldsburg
1:43.93
3
15
Cuevas
,
Stinson
,
Williams
,
Willey
Heath
1:44.63
3
16
Pangallo
,
Wilburn
,
Kraemer
,
Gregory
Elder
1:44.75
2
17
Cullen
,
Barnell
,
Vock
,
Ceccopie
Loveland
1:47.65
3
18
Mckee
,
Wise
,
Crouse
,
Albright
Licking Valley
1:51.76
3
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Pace
,
Shaw
,
Riley
,
Mcneal
Indy T.O.S.
3:37.69
1
2
Sparks
,
Sabol
,
Urbine
,
McNally
Lancaster
3:40.76
1
3
Lach
,
Lenart
,
Maraldo
,
John
St Francis De Sa
3:42.66
3
4
Anderson
,
Briggs
,
Coble
,
Toller
Warriors T.C
3:43.92
1
5
Lehman
,
Robinson
,
Fleisher
,
Righter
Licking Valley
3:46.20
2
6
Holle
,
Dannemil
,
Cummings
,
Cullen
Loveland
3:50.71
2
7
Hix
,
Lyon
,
Melson
,
Dowis
Watkins Memorial
3:51.06
1
8
Krajnak
,
Gonce
,
Wilson
,
Suh
St Charles
3:55.77
1
9
Wooten
,
Wise
,
Fox
,
Lane
Lancaster
3:59.87
2
10
Brewer
,
Mobley
,
Hughes
,
Jordan
Watkins Memorial
4:00.32
2
11
Relay Team
St Xavier
4:12.64
2
12
Mills
,
Braden
,
Fox
,
Winstead
Gales Track Club
4:14.03
3
13
Mckee
,
Lehman
,
Wise
,
Crouse
Licking Valley
4:14.90
3
14
Gorby
,
Utsinger
,
Perry
,
Bolton
Twin Valley Sout
4:23.56
3
15
Vock
,
Stejbach
,
Morey
,
Mueller
Loveland
4:27.22
3
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bach
,
Buck
,
Stringer
,
Lackey
New Albany
8:31.20
1
2
Fields
,
Rieskamp
,
Laivelin
,
Gardner
Elder
8:34.04
1
3
Krajnak
,
Bowman
,
Herriman
,
Carlisle
St Charles
8:55.28
1
4
Lawson
,
Brooks
,
Gray
,
Cordle
Logan
9:00.08
1
5
Sabol
,
Fox
,
Lindsey
,
Ball
Lancaster
9:01.64
1
6
Pugh
,
Saffle
,
Haghiri
,
Zimmerma
Pickerington Nor
9:05.17
1
7
Vlaservi
,
Iten
,
Quillen
,
Furterer
New Albany
9:14.91
1
8
Coleman
,
Drake
,
Adams
,
Lumpkin
Indy T.O.S.
9:22.72
1
9
Stinson
,
Kaser
,
Goines
,
Williams
Heath
9:23.61
1
10
Harrison
,
Schneide
,
Peterson
,
Conrad
Fairfield Senior
9:31.97
1
11
Relay Team
Wyoming
9:33.88
1
12
Holle
,
Kendrick
,
Lipp
,
Mueller
Loveland
9:34.53
1
13
Butz
,
Enger
,
Puno
,
Racadio
St Xavier
9:59.58
1
14
Bujan
,
Newman
,
Wolfe
,
Maynard
London
10:17.93
1
15
Cuevas
,
Willey
,
Hayes
,
Drabik
Heath
11:06.96
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dyke, Dylan
Waverly
59-09.00
(18.21m)
1
2
Levering, Quinn
River Valley (Ca
55-07.25
(16.95m)
1
3
Seipel, Max
Unattached
54-09.50
(16.70m)
1
4
Mustard, Trevor
Washington Court
53-06.25
(16.31m)
1
5
Burwell, Jon
Tri-Valley
52-00.00
(15.85m)
1
6
Bailey, Neil
Licking Valley
51-10.00
(15.80m)
1
7
Prouty, Colin
Tri-Valley
50-04.75
(15.36m)
1
8
Lassiter, Ellery
Walnut Hills
48-05.00
(14.76m)
1
9
Eader, Nick
Watkins Memorial
48-00.00
(14.63m)
1
10
Baucke, Camden
Loveland
47-02.00
(14.38m)
1
11
ZEDELLA, JOHN
St Edward
46-06.50
(14.19m)
1
12
Herold, Christian
Lancaster
44-09.00
(13.64m)
1
13
Thompson, Tyler
Carroll
41-05.25
(12.63m)
1
14
Rolf, Dylan
Elder
41-01.25
(12.53m)
1
15
Bailey, Conner
Heath
40-10.50
(12.46m)
1
16
Howard, Tyler
Carroll
40-05.00
(12.32m)
1
17
Colley, Devin
Lima Senior
40-02.50
(12.26m)
1
18
Heil, David
St Charles
40-01.00
(12.22m)
1
19
Curtis, Nik
Gales Track Club
40-00.75
(12.21m)
1
20
Kerns, Noah
Fisher Catholic
38-07.00
(11.76m)
1
21
Stellejes, Connor
St Xavier
38-03.00
(11.66m)
1
22
Elliott, Aaron
Waverly
38-01.25
(11.61m)
1
23
Shapiro, Isaac
Walnut Hills
37-02.00
(11.33m)
1
24
Shaw, Phelan
Gales Track Club
36-06.75
(11.14m)
1
25
Noble, Matt
Archbishop Moell
36-04.50
(11.09m)
1
26
Schmelzer, Ethan
Liberty Union
35-09.00
(10.90m)
1
27
Brown, Robbie
Heath
35-03.75
(10.76m)
1
28
Crist, Austin
Lancaster
35-01.75
(10.71m)
1
29
Cooley, Connor
Madison Plains
34-06.50
(10.53m)
1
30
Kinney, Elijah
Chaminade Julien
34-05.00
(10.49m)
1
31
Senior, Elijiah
Heath
33-11.00
(10.34m)
1
32
Perry, Tommy
Twin Valley Sout
33-07.50
(10.25m)
1
33
Keller-Meisenhelder, Kam
Licking Valley
32-06.00
(9.91m)
1
34
Wells, Zach
Twin Valley Sout
32-02.50
(9.82m)
1
35
Bell, Spencer
Licking Valley
31-09.50
(9.69m)
1
36
Dexter, Alex
Gales Track Club
31-08.00
(9.65m)
1
37
puthoff, Nate
St Charles
30-11.25
(9.43m)
1
38
Gardner, Nick
Waterford
29-10.00
(9.09m)
1
39
Falther, Tyler
Liberty Union
27-01.50
(8.27m)
1
40
Meade, Thomas
Unattached
19-06.00
(5.94m)
1
--
Tribby, Seth
Lancaster
FOUL
(--)
1
--
Cartwright, Grant
Unattached
FOUL
(--)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dyke, Dylan
Waverly
67-07.00
(20.60m)
1
2
Zedella, Aaron
St Edward
64-09.00
(19.74m)
1
3
Mustard, Trevor
Washington Court
63-01.00
(19.23m)
1
4
ZEDELLA, JOHN
St Edward
54-02.00
(16.51m)
1
5
Crist, Austin
Lancaster
53-08.00
(16.36m)
1
6
Levering, Quinn
River Valley (Ca
53-05.00
(16.28m)
1
7
Elliott, Aaron
Waverly
49-01.00
(14.96m)
1
8
Seipel, Max
Unattached
49-00.00
(14.94m)
1
9
Herold, Christian
Lancaster
46-05.00
(14.15m)
1
10
Bailey, Neil
Licking Valley
46-04.00
(14.12m)
1
11
Curtis, Nik
Gales Track Club
46-00.00
(14.02m)
1
12
Tribby, Seth
Lancaster
45-05.00
(13.84m)
1
13
Mc Hugh, Alex
Licking Valley
45-01.00
(13.74m)
1
14
Guerrero, Jarred
Gales Track Club
37-05.00
(11.40m)
1
15
Lassiter, Ellery
Walnut Hills
35-10.00
(10.92m)
1
16
Baucke, Camden
Loveland
35-02.00
(10.72m)
1
17
Heil, David
St Charles
33-02.00
(10.11m)
1
18
Cooley, Connor
Madison Plains
32-08.00
(9.96m)
1
19
Kinney, Elijah
Chaminade Julien
30-01.00
(9.17m)
1
20
puthoff, Nate
St Charles
29-09.00
(9.07m)
1
21
Williams, Micheal
Licking Valley
28-07.00
(8.71m)
1
22
Shaw, Phelan
Gales Track Club
28-04.00
(8.64m)
1
--
Shapiro, Isaac
Walnut Hills
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Frye, Alex
New Albany
6-06.00
(1.98m)
1
2
Smith, Damion
Washington (Mass
6-04.00
(1.93m)
1
2
Wilson, Eddie
PaceSetters
6-04.00
(1.93m)
1
4
Rutherford, Mason
Fairview
6-02.00
(1.88m)
1
5
Powell, Jermil
Unattached
6-02.00
(1.88m)
1
6
Wilson, William
Lakota West
6-02.00
(1.88m)
1
7
Fridley, Josh
Logan
6-02.00
(1.88m)
1
8
Lisovich, Tyler
Dublin Coffman
6-00.00
(1.83m)
1
9
Newman, Michael
Kenton Ridge
5-10.00
(1.78m)
1
9
Nwankwo, Brandon
Carroll
5-10.00
(1.78m)
1
9
Comarata, Aj
Elder
5-10.00
(1.78m)
1
9
Larison, Luke
Archbishop Moell
5-10.00
(1.78m)
1
9
Upton, Jake
Elder
5-10.00
(1.78m)
1
14
Wellington, Jake
Loveland
5-08.00
(1.73m)
1
14
Robinson, Quincy
Licking Valley
5-08.00
(1.73m)
1
16
Denig, Camron
Watkins Memorial
5-06.00
(1.68m)
1
16
Brinkmann, Trevor
St Xavier
5-06.00
(1.68m)
1
16
McNally, Adam
Lancaster
5-06.00
(1.68m)
1
16
Edwards, Ryan
Lancaster
5-06.00
(1.68m)
1
16
Bowlby, Charles
Logan
5-06.00
(1.68m)
1
21
Lynett, Zach
St Xavier
5-03.00
(1.60m)
1
21
Zenoby, Barkley
Lancaster
5-03.00
(1.60m)
1
23
Meier, Paul
Madison Plains
5-00.00
(1.52m)
1
--
Willey, Alex
Heath
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Parker, Josh
Olentangy Orange
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
2
Rutherford, Mason
Fairview
20-09.25
(6.33m)
nwi
1
3
Crouse, Zach
Licking Valley
20-05.75
(6.24m)
nwi
1
4
Chang, Daniel
Dublin Coffman
19-11.75
(6.09m)
nwi
1
5
McKinney, Kyle
Chaminade Julien
19-10.50
(6.06m)
nwi
1
6
Owusu-antwi, Emmanuel
New Albany
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
7
Pavliga, Tyler
Carroll
19-09.75
(6.04m)
nwi
1
8
Brinkmann, Trevor
St Xavier
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
9
Fridley, Josh
Logan
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
10
Stevens, Donnie
Logan
19-00.25
(5.80m)
nwi
1
11
Goble, Jordan
Edward Lee Mc Cl
18-10.25
(5.75m)
nwi
1
12
Lyon, Jerrod
Watkins Memorial
18-05.50
(5.63m)
nwi
1
13
Nelson, Damarcus
Hilliard Davidso
18-05.00
(5.61m)
nwi
1
14
Canaday, Isiah
Unattached
18-03.50
(5.58m)
nwi
1
15
Mollenkopf, Charlie
Watkins Memorial
18-02.50
(5.55m)
nwi
1
16
Schiller, Tim
Elder
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
17
Nwankwo, Brandon
Carroll
17-11.50
(5.47m)
nwi
1
18
Taylor, Isiah
Carroll
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
19
Wilson, Eddie
PaceSetters
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
20
everett, myles
St Charles
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
21
Morris, James
Edward Lee Mc Cl
17-08.25
(5.39m)
nwi
1
22
Smith, Damion
Washington (Mass
17-05.00
(5.31m)
nwi
1
23
YODER, MAX
St Xavier
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
24
Edwards, Ryan
Lancaster
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
25
Pangallo, Nick
Elder
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
26
Newton, Riley
Morgan
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
27
Righter, John
Licking Valley
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
28
Wise, Ryan
Licking Valley
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
29
Shriver, Caine
Watkins Memorial
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
30
Comarata, Aj
Elder
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
31
Bressler, Owen
Talawanda
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
32
Wilson, Evan
Madison Plains
12-10.50
(3.92m)
nwi
1
33
Pennington, Tyler
WW Track Club
12-06.25
(3.82m)
nwi
1
--
Lewis, Deontre
Woodward-Cin
FOUL
(--)
nwi
1
--
Petty, Jordan
Greenview
FOUL
(--)
nwi
1
--
Wellington, Jake
Loveland
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pavliga, Tyler
Carroll
42-02.50
(12.87m)
nwi
1
2
McKinney, Kyle
Chaminade Julien
41-09.00
(12.73m)
nwi
1
3
Goble, Jordan
Edward Lee Mc Cl
39-03.00
(11.96m)
nwi
1
4
Lyon, Jerrod
Watkins Memorial
38-04.50
(11.70m)
nwi
1
5
Beistel, Donnie
Heath
32-07.00
(9.93m)
nwi
1
--
Newton, Riley
Morgan
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crouse, Zach
Licking Valley
14-06.00
(4.42m)
1
2
Tuttle, Dalton
River Valley (Ca
13-06.00
(4.11m)
1
3
Bowlby, Charles
Logan
13-00.00
(3.96m)
1
4
Waterman, Ben
River Valley (Ca
13-00.00
(3.96m)
1
5
KOKSAL, ANDREW
Lancaster
12-06.00
(3.81m)
1
6
Wright, Seth
Eaton
12-06.00
(3.81m)
1
10
Barger, Charlie
Olentangy Orange
12-00.00
(3.66m)
1
7
Ratterman, Joe
Elder
12-00.00
(3.66m)
1
8
Doyle, Justin
Logan
12-00.00
(3.66m)
1
9
Sarver, Caleb
Jonathan Alder
12-00.00
(3.66m)
1
11
Roberts, Kenan
Pickerington Nor
11-06.00
(3.51m)
1
12
Hamilton, Jacob
Glen Este
11-00.00
(3.35m)
1
12
Ellinger, Kyle
Watkins Memorial
11-00.00
(3.35m)
1
14
Gordon, Isaac
Loveland
10-06.00
(3.20m)
1
14
Wooten, Brock
River Valley (Ca
10-06.00
(3.20m)
1
14
Lowery, Jeffery
Licking Valley
10-06.00
(3.20m)
1
17
Farrell, Colin
Carroll
10-00.00
(3.05m)
1
17
Maly, Joey
Elder
10-00.00
(3.05m)
1
17
Crouse, Tyler
Licking Valley
10-00.00
(3.05m)
1
20
Denig, Camron
Watkins Memorial
9-00.00
(2.74m)
1
20
Gray, Adam
Logan
9-00.00
(2.74m)
1
22
Burwell, Remington
Lancaster
8-00.00
(2.44m)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gause, Diamond
Reynoldsburg
07.82
nwi
1
2
Winters, Karrington
New Albany
07.87
nwi
1
3
Hannan, Beatrice
Dublin Coffman
07.94
nwi
1
4
Lawrence, Oksana
Meadowdale
07.97
nwi
1
5
Williams, Jada
Pickerington Cen
08.00
nwi
1
6
Thomas, Leah
Big Walnut
08.05
nwi
1
7
Pullins, Mekayla
Xenia
08.10
nwi
1
8
Malik, Kayla
Hilliard Bradley
08.20
nwi
2
9
Roberts, Asher
Unattached
08.21
nwi
1
10
Shoemaker, Christina
New Albany
08.29
nwi
2
11
Goldsmith, Kylie
Unattached
08.33
nwi
2
12
Johnson, Brandi
Sidney
08.39
nwi
2
13
Agyekum, Thelma
Olentangy Orange
08.41
nwi
2
14
Bhanja, Debbie
New Albany
08.58
nwi
2
15
Caffee, Ariel
Chaminade Julien
08.61
nwi
2
16
Gilliam, Dejah
Chaminade Julien
08.64
nwi
2
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gause, Diamond
Reynoldsburg
07.96
nwi
2
2
Winters, Karrington
New Albany
07.99
nwi
8
3
Williams, Jada
Pickerington Cen
08.00
nwi
6
4
Lawrence, Oksana
Meadowdale
08.03
nwi
9
5
Hannan, Beatrice
Dublin Coffman
08.03
nwi
7
6
Thomas, Leah
Big Walnut
08.10
nwi
1
7
Pullins, Mekayla
Xenia
08.18
nwi
7
8
Roberts, Asher
Unattached
08.24
nwi
7
8
Shoemaker, Christina
New Albany
08.24
nwi
3
10
Malik, Kayla
Hilliard Bradley
08.35
nwi
4
11
Goldsmith, Kylie
Unattached
08.38
nwi
3
12
Agyekum, Thelma
Olentangy Orange
08.39
nwi
1
13
Caffee, Ariel
Chaminade Julien
08.41
nwi
2
14
Johnson, Brandi
Sidney
08.45
nwi
9
15
Bhanja, Debbie
New Albany
08.49
nwi
9
16
Gilliam, Dejah
Chaminade Julien
08.49
nwi
1
17
Daniel, Alexis
Harvey
08.53
nwi
2
18
Rice, Chelsea
Harvey
08.55
nwi
6
19
McKnight, Paige
Fairview
08.56
nwi
5
20
Lahna, Jessica
Madison Plains
08.57
nwi
9
21
Taylor, Megan
Xenia
08.58
nwi
7
22
Underwood, Charity
Unattached
08.60
nwi
7
23
Stimmel, Niki
Logan
08.62
nwi
1
24
Vantilburg, Brittany
Lucas
08.66
nwi
5
25
Rollison, Haley
Seton
08.68
nwi
7
26
Allen, Claudia
Heath
08.72
nwi
5
27
Lewis, Stephanie
Olentangy Orange
08.75
nwi
4
28
Best, Taylor
Unattached
08.78
nwi
9
29
Estes, Amaria
PaceSetters
08.79
nwi
8
29
Shaw, Jasmyne
Chaminade Julien
08.79
nwi
1
31
Underwood, Ja'lyn
Meadowdale
08.80
nwi
5
32
Belcher, Aiesha
Olentangy
08.80
nwi
4
33
Gossett, Abbie
Licking Valley
08.84
nwi
9
34
Williams, Hailey
Hilliard Davidso
08.85
nwi
5
35
Rohrer, Ally
Waterford
08.93
nwi
6
36
Gallagher, Becca
Bishop Watterson
08.94
nwi
3
37
Lam, Annie
Westerville Cent
08.95
nwi
4
38
Jacobs, Katie
Seton
08.99
nwi
6
39
Mixon, Quentaviana
Mother Of Mercy
09.01
nwi
5
40
Sheaffer, Miranda
Unattached
09.03
nwi
8
41
Wierzbicki, Marissa
Bishop Watterson
09.11
nwi
4
42
Batist, Iman
Hilliard Davidso
09.12
nwi
6
43
Kay, Sydney
Centerville
09.17
nwi
5
44
Layton, Tori
River Valley (Ca
09.17
nwi
6
45
Sweet, Lyndsay
Westerville Cent
09.20
nwi
3
46
Proffit, Darian
Licking Valley
09.41
nwi
1
47
Folino, Jessica
Greenview
09.42
nwi
8
48
Nguyen, Megan
Seton
09.44
nwi
2
49
Saunders, Maya
Heath
09.45
nwi
4
50
Smith, Isabelle
Heath
09.50
nwi
1
51
Harden, Kristen
Logan
09.51
nwi
6
52
Shevel, Katie
Licking Valley
09.55
nwi
8
53
Szaz, Summer
Mt Notre Dame
09.57
nwi
8
54
Voshefski, Lanie
Mt Notre Dame
09.62
nwi
8
55
Harrell, Katelyn
Mother Of Mercy
09.78
nwi
2
56
Lockhart, Sarah
Talawanda
09.80
nwi
3
57
Walker, Trinity
Mt Notre Dame
09.89
nwi
4
58
Mcbee, Abby
Mother Of Mercy
09.89
nwi
2
59
Duke, Josie
Logan
09.90
nwi
3
60
Hammond, Lydia
Fisher Catholic
10.24
nwi
7
61
Kuhnash, Katie
Centerville
10.31
nwi
2
62
Ali, Imanii
Unattached
10.66
nwi
3
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Winters, Karrington
New Albany
25.57
nwi
1
2
Lawrence, Oksana
Meadowdale
26.09
nwi
1
3
Ayers, Jocelyn
Bath
26.46
nwi
1
4
Roberts, Asher
Unattached
26.64
nwi
1
5
Skinner, Irene
Pickerington Cen
27.34
nwi
2
6
Cox, Cynthia
New Albany
27.97
nwi
1
7
Pullins, Mekayla
Xenia
28.06
nwi
1
8
Thomas, Leah
Big Walnut
28.23
nwi
3
9
Daniel, Alexis
Harvey
28.28
nwi
2
10
Medlock, Asia
Big Walnut
28.63
nwi
3
11
Caffee, Ariel
Chaminade Julien
28.71
nwi
3
12
Champ, Karrington
Centerville
28.76
nwi
2
13
Kreill, Maddie
Butler Senior
28.81
nwi
2
14
Vantilburg, Brittany
Lucas
28.84
nwi
2
15
Rohrer, Ally
Waterford
29.03
nwi
8
16
Lahna, Jessica
Madison Plains
29.20
nwi
4
17
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
29.36
nwi
4
18
Underwood, Ja'lyn
Meadowdale
29.49
nwi
2
19
Manfreda, Brianna
Carroll
29.49
nwi
3
20
Underwood, Charity
Unattached
29.71
nwi
5
21
Shaw, Jasmyne
Chaminade Julien
29.85
nwi
4
22
Shepherd, Terryn
Unattached
29.96
nwi
5
23
Cook, Emma
Olentangy
30.22
nwi
8
24
Dillon, Cara
Licking Valley
30.28
nwi
4
25
Holley, Hannah
Unattached
30.75
nwi
5
26
Kroll, Maggie
Waterford
30.82
nwi
8
27
Miller, Sammie
Watkins Memorial
30.87
nwi
5
28
Campbell, Kayla
Mt Notre Dame
31.10
nwi
5
29
Layton, Tori
River Valley (Ca
31.23
nwi
4
30
Voshefski, Lanie
Mt Notre Dame
31.51
nwi
7
31
Torok, Christina
Seton
31.61
nwi
6
32
Barth, Shannon
Watkins Memorial
31.62
nwi
5
33
Belcher, Aiesha
Olentangy
31.68
nwi
8
34
Seibel, Grace
Logan
31.83
nwi
3
35
Woehler, Gabrielle
Mt Notre Dame
31.90
nwi
6
36
marshall, kaitlin
Vienna Mathe
32.10
nwi
6
37
Holthaus, Sami
Centerville
32.38
nwi
6
38
ponikvar, Ashley
Vienna Mathe
32.50
nwi
3
39
Harvey, Cameron
Bishop Watterson
32.63
nwi
7
40
Soto, Alejandra
Harvey
32.74
nwi
7
41
Proffit, Darian
Licking Valley
32.96
nwi
6
42
Harden, Kristen
Logan
33.26
nwi
8
43
Lockhart, Sarah
Talawanda
33.27
nwi
7
44
Weber, Alexandra
Bishop Watterson
33.35
nwi
7
45
Folino, Jessica
Greenview
33.53
nwi
4
46
Jefferson, Chantal
Harvey
34.27
nwi
7
47
Cortright, Rachael
Licking Valley
36.08
nwi
6
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Asher
Unattached
1:00.04
1
2
Nimmons, Cherese
Reynoldsburg
1:02.22
1
3
Conley, Shalon
Pickerington Cen
1:02.47
1
4
Daniel, Alexis
Harvey
1:03.37
1
5
Medlock, Asia
Big Walnut
1:03.75
4
6
Chatman, Kiara
Reynoldsburg
1:03.78
3
7
Pringle, Ayanna
Miamisburg
1:03.89
2
8
Kreill, Maddie
Butler Senior
1:04.30
2
9
Lahna, Jessica
Madison Plains
1:04.78
1
10
Underwood, Charity
Unattached
1:05.62
4
11
Lathrop, Kierra
River Valley (Ca
1:06.63
4
12
Artmayer, Melina
Mother Of Mercy
1:06.95
4
13
Easley, Timia
Unattached
1:07.02
5
14
Stockard, Sinclair
Pickerington Nor
1:07.07
3
15
Rohrer, Ally
Waterford
1:07.71
9
16
Woeste, Jessie
Seton
1:07.93
2
17
Rodgers, Kyra
Northmont Senior
1:08.42
3
18
Kerns, Avery
Big Walnut
1:08.43
5
19
Ubry, Allie
Westerville Cent
1:08.62
2
20
Jackson, Brianna
Logan
1:08.67
6
21
Friel, Marissa
Carroll
1:08.68
5
22
Mixon, Quentaviana
Mother Of Mercy
1:09.16
1
23
Holley, Hannah
Unattached
1:09.18
5
24
Thomas, Grace
Bishop Watterson
1:09.29
4
25
Driggs, Katie
Logan
1:10.00
6
26
Tyson, Anna
Carroll
1:10.64
5
27
Broner, Nicole
Centerville
1:11.14
3
28
Allen, Ali
Heath
1:11.61
3
29
Henderson, Molly
Seton
1:11.87
3
30
Sheaffer, Miranda
Unattached
1:12.47
7
31
McClain, Sarah
Mt Notre Dame
1:13.78
8
32
Weber, Alexandra
Bishop Watterson
1:14.15
6
33
marshall, kaitlin
Vienna Mathe
1:14.69
8
34
Soto, Alejandra
Harvey
1:15.43
9
35
Harvey, Cameron
Bishop Watterson
1:16.00
8
36
Howe, Taylor
Fairfield Senior
1:16.16
7
37
Szaz, Summer
Mt Notre Dame
1:16.50
8
38
Lacey, Madisyn
Kenton Ridge
1:17.65
8
39
Rooker, Mikala
Logan
1:17.73
7
40
Powe, Erika
Centerville
1:18.37
7
41
ponikvar, Ashley
Vienna Mathe
1:18.43
6
42
Alexander, Bailey
Kenton Ridge
1:19.42
7
43
Privitera, Sophia
Mt Notre Dame
1:19.71
9
44
Carr, Mariah
Licking Valley
1:23.46
9
45
Rice, Caitlyn
Heath
1:27.70
6
46
Northern, Amanda
Kenton Ridge
1:30.26
9
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tegge, Jessica
Talawanda
2:24.16
1
2
Butler, Mackenzie
Licking Valley
2:27.74
1
3
Schroeder, Hannah
Walnut Hills
2:28.64
1
4
Salzman, CC
Centerville
2:30.86
1
5
Wiles, Claire
Olentangy Libert
2:31.44
1
6
Rutherford, Kylie
Unattached
2:31.79
1
7
Paul, Stephanie
Olentangy Libert
2:32.93
1
8
Williams, Tyler
Pickerington Cen
2:33.66
1
9
Heine, Emily
Seton
2:33.73
1
10
Lowe, Katherine
Pickerington Nor
2:34.42
1
11
Lathrop, Kierstin
River Valley (Ca
2:35.61
1
12
Stumpf, Beth
Chaminade Julien
2:37.32
1
13
Spring, Kylie
Olentangy Libert
2:37.73
1
14
Quinlin, Megan
Centerville
2:37.89
1
15
Stewart, Jessica
London
2:38.22
1
16
Layne, Haley
Fairview
2:40.02
2
17
Fausey, Natalie
Unattached
2:40.99
1
18
Jackson, Brianna
Logan
2:41.01
1
19
Rymer, Maddy
Fairview
2:42.38
1
20
Pocius, Sara
Olentangy
2:42.81
2
21
Craig-Bowden, Catie
Big Walnut
2:45.07
2
22
Osuobeni, Tarike
Westerville Cent
2:45.59
2
23
Kroll, Maggie
Waterford
2:47.57
2
24
James, Hannah
Seton
2:50.33
1
25
Shepherd, Terryn
Unattached
2:51.17
2
26
Simmons, Courtne
Olentangy
2:53.24
2
27
Driggs, Katie
Logan
2:54.64
2
28
Ford, Molly
Northmont Senior
2:56.41
2
29
Deitzer, Lauren
Fairfield Senior
2:56.78
2
30
Shapaka, Jessica
Lincoln
2:59.16
2
31
Johnson, Meagan
Logan
3:01.80
2
32
Holley, Hannah
Unattached
3:04.28
2
33
Loring, Sierra
Mt Notre Dame
3:08.14
2
34
Howe, Taylor
Fairfield Senior
3:13.80
2
35
Rohrer, Ally
Waterford
3:14.55
2
36
Ali, Ameenah
Unattached
3:34.41
2
37
Phan, Phuong
Seton
3:35.64
2
--
Holman, Helen
Twin Valley Sout
DNF
2
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weber, Rachel
Dublin Coffman
5:24.46
3
2
Studebaker, Lainey
Centerville
5:25.45
1
3
WOOSLEY, JOSIE
Watkins Memorial
5:25.76
1
4
Butler, Mackenzie
Licking Valley
5:26.18
1
5
Wiles, Claire
Olentangy Libert
5:28.21
1
6
Sandlin, Kelsey
Lincoln
5:28.94
1
7
Kanney, Jill
Coldwater Cav
5:29.02
1
8
Kelly, Grace
Unattached
5:29.44
1
9
Roberts, Dana
Westerville Cent
5:31.42
1
10
Lowry, Maryn
Walnut Hills
5:35.56
1
11
Tanner, Rylee
Lincoln
5:37.19
1
12
Rutherford, Kylie
Unattached
5:38.24
2
13
Rimer, Frankie
Walnut Hills
5:39.84
2
14
Starrett, Sarah
Talawanda
5:41.36
1
15
Hirlinger, Gabriel
Seton
5:42.68
2
16
Ward, Tessa
Walnut Hills
5:44.77
1
17
Artmayer, Melina
Mother Of Mercy
5:46.19
1
18
Todd, Morgan
Unattached
5:47.49
1
19
Fries, Julia
Dublin Coffman
5:49.22
3
20
Fausey, Natalie
Unattached
5:54.70
2
21
Thomas, Jamie
Glen Este
5:55.33
2
22
Spray, Katie
Wyoming
5:55.68
2
23
Turner, Kearstin
Lincoln
5:56.28
1
24
Pinney, Natalie
Westerville Cent
5:56.99
2
25
Zigan, Haylee
Licking Valley
5:57.60
2
26
McCray, Savannah
Lancaster
6:01.48
2
27
Qamar, Sana
Dublin Coffman
6:03.20
3
28
Fields, Allie
Fairfield Senior
6:03.20
2
29
Malchow, Taylor
Centerville
6:03.56
2
30
Rintoul, Meridith
Centerville
6:03.84
1
31
Wiles, Trinity
Olentangy Libert
6:08.39
2
32
Walton, Kamaria
Unattached
6:09.94
2
33
Kroll, Maggie
Waterford
6:10.55
3
34
Brumfield, Haley
Butler Senior
6:11.47
2
35
Starrett, Jessica
Talawanda
6:20.44
1
36
Ferrell, Brittany
Dna Sports C
6:23.99
1
37
Davis, Marisa
London
6:27.06
3
38
Leedy, Clara
Northmont Senior
6:27.75
2
39
Deitzer, Lauren
Fairfield Senior
6:30.68
3
40
Loring, Sierra
Mt Notre Dame
6:30.79
3
41
Fiebig, Moira
Mt Notre Dame
6:33.12
3
42
Wilson, Kelsey
Heath
6:34.37
3
43
YI, ESTHER
Heath
6:35.10
2
44
Rieskamp, Jessica
Seton
6:35.49
3
45
Henson, Allison
Westerville Cent
6:40.83
2
46
Shepherd, Terryn
Unattached
6:44.07
3
47
Spray, Annie
Wyoming
6:44.59
3
48
Zentmeyer, Brooke
Seton
6:45.68
3
49
Privitera, Ellena
Mt Notre Dame
7:01.45
3
50
Leffler, Lucy
Logan
7:03.78
3
51
Ferguson, Haley
Heath
7:14.45
3
52
Holman, Helen
Twin Valley Sout
8:22.88
3
--
Wilson, Mckenzie
Carroll
DNF
3
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seas, Christina
Coldwater
11:15.11
1
2
Kanney, Jill
Coldwater
11:30.58
1
3
Hartzell, Hannah
Olentangy Orange
11:41.78
1
4
Kelly, Grace
Unattached
11:46.48
1
5
Cheyunski, Madison
Pickerington Cen
12:17.75
1
6
Starrett, Sarah
Talawanda
12:30.82
1
7
Feil, Dakotah
Centerville
12:43.89
1
8
Pace, Abby
Seton
12:46.98
1
9
Pantuso, Emily
Centerville
12:57.72
1
10
Zigan, Haylee
Licking Valley
12:57.77
1
11
Filby, Julia
Pickerington Cen
13:03.92
1
12
Fields, Allie
Fairfield Senior
13:04.66
1
13
Weber, Anna
Dublin Coffman
13:05.94
1
14
Barry, Lauren
Westerville Cent
13:06.40
1
15
Burke, Lyndsey
Fairview
13:15.79
1
16
Tomlinson, Cassie
Greenview
13:16.11
1
17
Walton, Kamaria
Unattached
13:21.28
1
18
Johnston, Mhairi
Olentangy Libert
13:23.30
1
19
Cotugno, Josie
Watkins Memorial
13:27.10
1
20
Hess, Olivia
Seton
13:27.87
1
21
Starrett, Jessica
Talawanda
13:58.39
1
22
Steiner, Emily
Fairfield Senior
14:13.50
1
23
Fiebig, Moira
Mt Notre Dame
14:32.75
1
24
Leffler, Lucy
Logan
15:07.57
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rice, Chelsea
Harvey
09.87
nwi
1
2
Mangelson, Emily
Dublin Coffman
10.15
nwi
1
3
Pollard, Kenna
Westerville Cent
10.21
nwi
1
4
McKnight, Paige
Fairview
10.33
nwi
1
5
Hamm, Erin
Lucas
10.44
nwi
1
6
Beneke, Ashton
Twin Valley Sout
10.50
nwi
1
7
Johnson, Larissa
Centerville
10.78
nwi
2
8
Sternisha, Ella
Hilliard Davidso
10.82
nwi
2
9
Anthony, Hannah
Bishop Watterson
10.83
nwi
2
10
Smathers, Britany
Logan
11.02
nwi
2
11
Barth, Shannon
Watkins Memorial
11.10
nwi
1
12
Lowder, Autumn
Unattached
11.21
nwi
2
13
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
11.42
nwi
2
14
Woeste, Jessie
Seton
11.54
nwi
2
15
Rash, Maisha
Reynoldsburg
11.56
nwi
2
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rice, Chelsea
Harvey
09.64
nwi
3
2
Mangelson, Emily
Dublin Coffman
09.92
nwi
1
3
McKnight, Paige
Fairview
10.20
nwi
4
4
Pollard, Kenna
Westerville Cent
10.34
nwi
5
5
Beneke, Ashton
Twin Valley Sout
10.38
nwi
1
6
Estes, Amaria
PaceSetters
10.47
nwi
1
7
Hamm, Erin
Lucas
10.61
nwi
2
8
Barth, Shannon
Watkins Memorial
10.94
nwi
2
9
Sternisha, Ella
Hilliard Davidso
10.97
nwi
3
10
Anthony, Hannah
Bishop Watterson
11.00
nwi
5
11
Johnson, Larissa
Centerville
11.08
nwi
1
12
Woeste, Jessie
Seton
11.09
nwi
1
13
Lowder, Autumn
Unattached
11.18
nwi
2
14
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
11.18
nwi
4
15
Smathers, Britany
Logan
11.23
nwi
3
16
Rash, Maisha
Reynoldsburg
11.27
nwi
3
17
Stalets, Natasha
Seton
11.31
nwi
4
18
Richard, Katie
Fairview
11.45
nwi
4
19
Holthaus, Sami
Centerville
11.50
nwi
2
20
Truscelli, Alissa
Centerville
11.53
nwi
1
21
Folino, Jessica
Greenview
11.72
nwi
1
22
ponikvar, Ashley
Vienna Mathe
11.80
nwi
5
23
Small, Alayna
Big Walnut
11.87
nwi
5
24
marshall, kaitlin
Vienna Mathe
11.92
nwi
2
25
Shevel, Katie
Licking Valley
11.93
nwi
3
26
Messerly, Joanna
Fisher Catholic
11.97
nwi
3
27
Thompson, Taylor
Kenton Ridge
11.98
nwi
4
28
Jefferson, Chantal
Harvey
12.08
nwi
4
29
Hunter, Sydney
Logan
12.21
nwi
5
30
Flood, Courtney
Heath
12.41
nwi
4
31
Koewler, Cassidy
Butler Senior
12.49
nwi
3
32
Batten, Karrah
Kenton Ridge
12.74
nwi
5
33
Johnson, Meagan
Logan
12.84
nwi
5
34
Harrell, Katelyn
Mother Of Mercy
12.89
nwi
1
35
Cokley, Andrea
Twin Valley Sout
12.93
nwi
2
--
Annis, Jamie
Big Walnut
DQ
nwi
2
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Skinner
,
Conley
,
Williams
Pickerington Cen
1:47.41
1
2
Cox
,
Winters
,
Shoemake
,
Bhanja
New Albany
1:51.36
1
3
Cummings
,
Rash
,
Staley
,
Evans
Reynoldsburg
1:56.25
3
4
Collins
,
Kline
,
Young
,
Luckhuyt
Mt Notre Dame
1:57.22
3
5
Hoge
,
Liston
,
Merklin
,
Thomas
Bishop Watterson
1:58.64
2
6
Rollison
,
Woeste
,
Stalets
,
Jacobs
Seton
1:59.62
2
7
Heimberg
,
Cochenou
,
Brenstuh
,
Moore
Lancaster
1:59.75
1
8
Reed
,
Champ
,
Bertles
,
Truscell
Centerville
2:00.08
1
9
Rymer
,
Mcintyre
,
Sergent
,
Richard
Fairview
2:00.34
2
10
Swisher
,
Lam
,
Pollard
,
Norris
Westerville Cent
2:00.37
1
11
Rice
,
Daniel
,
Soto
,
Lewis
Harvey
2:02.58
2
12
Allen
,
Allen
,
Smith
,
Flood
Heath
2:04.32
2
13
Shoemake
,
Wright
,
Scott
,
Zhong
New Albany
2:06.22
1
14
Kingdom
,
Nguyen
,
Lauber
,
Torok
Seton
2:07.09
3
15
Dillon
,
Rice
,
Gossett
,
Cortrigh
Licking Valley
2:09.29
3
16
Rooker
,
Johnson
,
Harden
,
Hunter
Logan
2:11.46
3
17
Proffit
,
Carr
,
Shevel
,
Levingst
Licking Valley
2:12.59
3
18
Blackmor
,
Coleman
,
Holthaus
,
Kuhnash
Centerville
2:13.37
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gause
,
Nimmons
,
Thornhil
,
Chatman
Reynoldsburg
4:15.42
2
2
Cox
,
Winters
,
Bhanja
,
Zhong
New Albany
4:29.21
1
3
Rymer
,
Mcintyre
,
Burke
,
Layne
Fairview
4:34.38
2
4
Champ
,
Johnson
,
Studebak
,
Truscell
Centerville
4:36.17
1
5
Collins
,
Kline
,
Young
,
Luckhuyt
Mt Notre Dame
4:41.97
2
6
Friel
,
Manfreda
,
Sample
,
Tyson
Carroll
4:48.82
1
7
Cotterma
,
Heimberg
,
Marsh
,
Moore
Lancaster
4:54.23
2
8
Powe
,
Coleman
,
O'Grady
,
Anderson
Centerville
4:54.58
1
9
Inman
,
Wright
,
Scott
,
Goff
New Albany
5:19.14
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Walnut Hills
10:04.70
1
2
Eisenhau
,
Greegor
,
Stockard
,
Lowe
Pickerington Nor
10:09.21
1
3
Salzman
,
Harris
,
Pantuso
,
Quinlin
Centerville
10:21.31
1
4
Tanner
,
Sandlin
,
Turner
,
Hollohan
Lincoln
10:40.92
1
5
Heine
,
Brown
,
Pace
,
Henderso
Seton
10:48.34
1
6
Hessling
,
Kurzhals
,
Geraci
,
Zeinner
Mother Of Mercy
10:54.13
1
7
Bowen
,
Rymer
,
Mcintyre
,
Burke
Fairview
11:03.34
1
8
Inman
,
Wright
,
Andres
,
Andres
New Albany
11:09.22
1
9
Hobby
,
Powe
,
Rintoul
,
O'Grady
Centerville
11:22.11
1
10
Seibel
,
Jackson
,
Leffler
,
Driggs
Logan
11:43.38
1
11
Rice
,
Hartman
,
Hoops
,
Feaster
Heath
11:43.84
1
12
Jones
,
Fields
,
Deitzer
,
Howe
Fairfield Senior
12:09.72
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daniels, Katelyn
Olentangy Orange
46-10.25
(14.28m)
1
2
Antill, Kaylee
Tri-Valley
37-01.75
(11.32m)
1
3
Baker, Taylor
Unattached
37-00.75
(11.30m)
1
4
Schilling, Hope
Waterford
33-06.75
(10.23m)
1
5
Bush, Erionna
Centerville
33-01.00
(10.08m)
1
6
Edington, Kayla
River Valley (Ca
32-06.50
(9.92m)
1
7
Stoffel, Ariel
Lancaster
31-08.50
(9.66m)
1
8
Vogel, Morgan
Seton
30-09.75
(9.39m)
1
9
Branstetter, Sarah
River Valley (Ca
29-02.25
(8.90m)
1
10
Crawford, Laylaa
Big Walnut
29-02.00
(8.89m)
1
11
Melem, Marissa
Waterford
28-11.25
(8.82m)
1
12
Griffith, Hannah
Big Walnut
28-09.25
(8.77m)
1
13
Krommer, Kayla
Seton
28-04.25
(8.64m)
1
14
Simon, Reshanna
Centerville
27-00.00
(8.23m)
1
15
Wentz, Tesa
Lancaster
26-08.00
(8.13m)
1
16
Trotman, Shoshana Isis
Centerville
26-03.00
(8.00m)
1
17
Walsh, Brianna
Heath
26-02.50
(7.99m)
1
18
Ettenhofer, Gabby
Heath
25-06.50
(7.79m)
1
19
Gearhart, Hannah
Licking Valley
25-03.50
(7.71m)
1
20
Woehler, Gabrielle
Mt Notre Dame
24-03.00
(7.39m)
1
21
Mcbee, Abby
Mother Of Mercy
24-00.00
(7.32m)
1
21
Choberka, Jana
Northridge
24-00.00
(7.32m)
1
23
Rhymer, Taylor
Lancaster
22-09.25
(6.94m)
1
24
Wine, Erica
Logan
22-07.25
(6.89m)
1
25
Hitchcock, Hannah
Kenton Ridge
21-11.25
(6.69m)
1
26
Bishop, Stephanie
Logan
21-08.50
(6.62m)
1
27
Levingston, Krista
Licking Valley
21-04.00
(6.50m)
1
28
Chalfant, Aurora
Licking Valley
21-01.00
(6.43m)
1
29
Griffin, Adrianna
Carroll
20-06.75
(6.27m)
1
30
Kaine, Shannon
Seton
20-04.50
(6.21m)
1
31
Ali, Ameenah
Unattached
19-01.50
(5.83m)
1
32
Ali, Imanii
Unattached
18-07.25
(5.67m)
1
--
Griffith, Emily
River Valley (Ca
FOUL
(--)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clevenger, Ashton
Fredericktown
42-09.00
(13.03m)
1
2
Baker, Taylor
Unattached
39-04.00
(11.99m)
1
3
Griffith, Emily
River Valley (Ca
37-11.00
(11.56m)
1
4
Branstetter, Sarah
River Valley (Ca
36-09.00
(11.20m)
1
5
Antill, Kaylee
Tri-Valley
34-11.00
(10.64m)
1
6
Edington, Kayla
River Valley (Ca
31-08.00
(9.65m)
1
7
Simon, Reshanna
Centerville
31-07.00
(9.63m)
1
8
Trotman, Shoshana Isis
Centerville
30-10.00
(9.40m)
1
9
Arnold, Antonya
Centerville
30-09.00
(9.37m)
1
10
Gearhart, Hannah
Licking Valley
28-05.00
(8.66m)
1
11
Griffith, Hannah
Big Walnut
27-04.00
(8.33m)
1
12
Krommer, Kayla
Seton
25-04.00
(7.72m)
1
13
Chalfant, Aurora
Licking Valley
22-06.00
(6.86m)
1
14
Vogel, Morgan
Seton
21-11.00
(6.68m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Rashelle
Pickerington Nor
5-02.00
(1.57m)
1
2
Malik, Kayla
Hilliard Bradley
5-00.00
(1.52m)
1
3
Small, Olivia
Big Walnut
5-00.00
(1.52m)
1
4
Kraemer, Gabrielle
Seton
4-10.00
(1.47m)
1
5
Durunna, Udoka
Olentangy Orange
4-10.00
(1.47m)
1
6
Sheaffer, Miranda
Unattached
4-10.00
(1.47m)
1
7
Broner, Nicole
Centerville
4-08.00
(1.42m)
1
8
Kerns, Avery
Big Walnut
4-08.00
(1.42m)
1
9
Lewis, Riley
Harvey
4-06.00
(1.37m)
1
10
McClain, Sarah
Mt Notre Dame
4-04.00
(1.32m)
1
11
Miller, Morgan
Zane Trace
4-02.00
(1.27m)
1
11
Holthaus, Sami
Centerville
4-02.00
(1.27m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Easley, Timia
Unattached
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
2
Small, Olivia
Big Walnut
17-10.50
(5.45m)
nwi
1
3
Strodes, Africa
Xenia
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
4
Johnson, Larissa
Centerville
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
5
Thomas, Leah
Big Walnut
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
6
Johnson, Brandi
Sidney
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
7
Caffee, Ariel
Chaminade Julien
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
8
Allen, Claudia
Heath
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
9
Seibel, Grace
Logan
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
10
Richard, Katie
Fairview
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
11
Wierzbicki, Marissa
Bishop Watterson
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
12
Broner, Nicole
Centerville
13-11.75
(4.26m)
nwi
1
13
Lowder, Autumn
Unattached
13-06.50
(4.13m)
nwi
1
14
Kingdom, Sammy
Seton
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
15
Young, Paris
Mt Notre Dame
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
16
Anderson, Emma
Centerville
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
17
Sweet, Lyndsay
Westerville Cent
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
18
Shevel, Katie
Licking Valley
12-08.50
(3.87m)
nwi
1
19
Smathers, Britany
Logan
12-08.00
(3.86m)
nwi
1
20
Gossett, Abbie
Licking Valley
12-07.25
(3.84m)
nwi
1
20
Campbell, Kayla
Mt Notre Dame
12-07.25
(3.84m)
nwi
1
22
Miller, Morgan
Zane Trace
11-11.00
(3.63m)
nwi
1
23
Tkacz, Katie
Mt Notre Dame
11-03.50
(3.44m)
nwi
1
24
Johnson, Meagan
Logan
11-03.00
(3.43m)
nwi
1
25
Fain, Terrah
Westerville Cent
9-11.50
(3.04m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Small, Olivia
Big Walnut
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
2
Strodes, Africa
Xenia
35-05.25
(10.80m)
nwi
1
3
Johnson, Larissa
Centerville
31-10.25
(9.71m)
nwi
1
4
Allen, Claudia
Heath
30-01.50
(9.18m)
nwi
1
5
Boyd, Kali
London
29-04.25
(8.95m)
nwi
1
6
Beam, Sarah
Morgan
27-07.25
(8.41m)
nwi
1
7
Fain, Terrah
Westerville Cent
24-09.50
(7.56m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kay, Sydney
Centerville
10-00.00
(3.05m)
1
2
McIntyre, Morgan
Fairview
10-00.00
(3.05m)
1
3
Lyle, Jordan
Big Walnut
10-00.00
(3.05m)
1
4
Shoff, Dana
Pickerington Cen
9-06.00
(2.90m)
1
5
Rosch, Gretchen
Canal Winchester
9-06.00
(2.90m)
1
6
Blackmore, Amber
Centerville
9-00.00
(2.74m)
1
7
Hawkins, Jade
Tri-Valley
9-00.00
(2.74m)
1
8
Picou, Maddie
Lincoln
9-00.00
(2.74m)
1
10
Burnside, Alisa
Lancaster
8-06.00
(2.59m)
1
9
Swisher, Jessie
Westerville Cent
8-06.00
(2.59m)
1
11
Seibel, Grace
Logan
8-00.00
(2.44m)
1
11
Hamm, Erin
Lucas
8-00.00
(2.44m)
1
11
Taylor, Megan
Xenia
8-00.00
(2.44m)
1
11
Waite, Kelsey
Pickerington Nor
8-00.00
(2.44m)
1
11
Schira, Courtney
Seton
8-00.00
(2.44m)
1
11
Blackmore, Brianna
Centerville
8-00.00
(2.44m)
1
11
Brenstuhl, Catherine
Lancaster
8-00.00
(2.44m)
1
18
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
7-00.00
(2.13m)
1
18
Cotterma, Michelle
Lancaster
7-00.00
(2.13m)
1
18
Miller, Sammie
Watkins Memorial
7-00.00
(2.13m)
1
18
Mitchell, Brianna
Miami Trace
7-00.00
(2.13m)
1
--
Daniel, Autumn
Twin Valley Sout
NH
(--)
1
--
Wallace, Jessica
Chaminade Julien
NH
(--)
1
--
Dillon, Cara
Licking Valley
NH
(--)
1
--
Shaw, Jasmyne
Chaminade Julien
NH
(--)
1
--
Rice, Sean
Licking Valley
NH
(--)
1
--
Duke, Josie
Logan
NH
(--)
1
--
Levingston, Krista
Licking Valley
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ohio-state
#high
#school
#indoor
#qualifier-4
More news
2013 Results - Arnold High School Indoor Classic
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 3
886 shares:
Ohio State High School Indoor Qualifier 4
,
Arch Bishop Moeller High School Track & Field and Cross Country - Cincinnati, Ohio
,
Bath High School Track & Field and Cross Country - Lima, Ohio
,
Belmont High School Track & Field and Cross Country - Dayton, Ohio
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Canal Winchester High School Track & Field and Cross Country - Canal Winchester, Ohio
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2017
1
2015
4
2014
2
2013
6
2012
5
2011
1
2010
1
2009
2
Show 5 more
Hashtags
#ohio-state
#high
#school
#indoor
#qualifier-4
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!